Aktualne Promocje       O Nas       Formularz kontaktowy        Wybrane Realizacje
E-mail: FORMULARZ KONTAKTOWYREKLAMA


strefafachowoca24


NieruchomoœciPompa ciepła HEWALEX 200k-1,5kWPowietrzna pompa ciepła przeznaczona jest do wspomagania podgrzewania wody użytkowej z możliwoœcią jej zastosowania w nowo instalowanych jak i już istniejących instalacjach. Szczególnie polecane jest korzystanie z pompy ciepła w układach z podgrzewaczem z grzałką elektryczną lub kotłem na paliwo stałe.


POMPA CIEPŁA 200k-1,5kW

Cena: 5 490,00zł brutto

Podgrzewacz cwu z pompą ciepła 200K-1,5kW. Przy zachowaniu podstawowych cech oferowanych dotąd pomp ciepła, nowe urządzenie wprowadza niższą moc grzewczą (1,65kW), co wiąże się z niższym obciążeniem sieci elektrycznej, nowy sterownik HW100 cechujący się intuicyjną obsługą i przede wszystkim cena nowej pompy jest bardzo atrakcyjna.Cena zestawu + montaż: 6 690,00 zł*Podgrzewacz z pompą ciepła PCWU 200K-1,5kW zachowuje podstawowe cechy konstrukcji wersji PCWU 200K-2,3kW, oferując mniejszy zakres funkcji i wyposażenia dla uzyskania korzystnych kosztów inwestycji. Zbiornik wody użytkowej pompy ciepła PCWU 200K-1,5kW analogicznie do wersji PCWU 200K-2,3kW wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o gruboœci œcianki 2mm i wyposażony w wężownicę o powierzchni wymiany ciepła 1m2. Zbiornik i elementy wewnętrzne chronione są przez anodę magnezową (w wersji PCWU 200K-2,3k: anoda tytanowa i magnezowa). UWAGA: zbiornik nie posiada dodatkowego króćca dla podłączenia cyrkulacji wody użytkowej.

Dla pompy ciepła PCWU 200K-1,5kW zastosowano niezawodną sprężarkę rotacyjną oraz znane z pompy ciepła 200K-2,3kW zabezpieczenia termiczne i grzałkę elektryczną 1,5 kW. Obudowa zewnętrza wykonana jest ze stali ocynkowanej lakierowanej w wysokiej temperaturze. Skuteczną izolację cieplną stanowi jednolita pianka poliuretanowa o gruboœci 50 mm.

Sterownik HW100 Podstawową różnicę względem wersji PCWU 200K-2,3kW stanowi zastosowanie sterownika HW-100 przeznaczonego do obsługi tylko i wyłącznie pompy ciepła. W przeciwieństwie do sterownika G-426 nie jest w tym przypadku możliwe sterowanie urządzeniami zewnętrznymi oraz podłączenie systemu zdalnego nadzoru EKONTROL. Zaletą sterownika HW100 jest maksymalne ułatwienie obsługi - za pomocą jednego przycisku możliwy jest w zależnoœci od potrzeb wybór jednego z trzech trybów pracy:

- tryb standardowy, w którym woda ogrzewana jest przez pompę ciepła, a poniżej ustawionej temperatury otoczenia wspierana przez grzałkę elektryczną. Dodatkowy parametr decyduje poniżej jakiej temperatury pompa ciepła ma się nie uruchamiać, co może być wykorzystane zimą, gdy woda ogrzewana jest przez dodatkowe Ÿródło ciepła przez wężownicę. Tryb standardowy jest zalecany dla polskiego klimatu, w którym temperatura znacząco zmienia się w ciągu roku.

- tryb ekonomiczny, w którym ciepła woda ogrzewana jest tylko i wyłącznie przez pompę ciepła, a jedynym parametrem ograniczającym jej pracę jest minimalna temperatura pracy pompy ciepła. Wybór tego trybu obniża zużycie energii elektrycznej, ponieważ grzałka elektryczna zostaje trwale wyłączona z pracy. - tryb szybki, w którym ciepła woda ogrzewana jest jednoczeœnie przez pompę ciepła i grzałkę elektryczną. Tryb szybki nazywany również trybem „party” jest zalecany do jednorazowego, szybkiego przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Sterownik HW100 zawiera również funkcję wygrzewu higienicznego (anty-legionella), w ramach której użytkownik decyduje samodzielnie o czasie przeprowadzenia wygrzewu (np. wieczorem lub po powrocie z urlopu).

Powrót